Vážení čtenáři, návštěvníci stránek,


jmenuji se Vladislav Masek. Narodil jsem se 4. 6. 1975 v Jičíně. Hned po narození jsme se odstěhovali s matkou, otcem a sestrou do Trutnova, kde bydlím doposud. Do základní školy jsem chodil v Trutnově – Poříčí. Po základní škole jsem šel na Střední odborné učiliště stavební v Pardubicích, obor zedník. Po ukončení školy v roce 1992 jsem nastoupil do práce v Trutnově u stavební firmy Průmstav Trutnov, kde jsem pracoval zhruba 2 roky. Potom jsem pracoval na několika pracovních místech dle pracovních příležitostí na Trutnovsku. V roce 2002 jsem se vrátil ke stavební činnosti jako OSVČ a takto jsem pracoval zhruba 2 roky, než jsem odjel v roce 2004 za prací do Anglie, kde jsem pokračoval ve stavebnictví zhruba 4 roky, a z toho poslední rok jako malíř vzhledem k mému zhoršujícímu se zdravotnímu stavu. V roce 2006 jsem totiž začal pozorovat, že mám čím dál větší problémy s běháním, chůzí a cítil jsem celkovou slabost a únavu. Z práce jsem chodil hodně unavený. Na doporučení mojí švagrové jsem zajel do nemocnice v Pardubicích, kde mě vyšetřil doc. MUDr. Edvard Ehler, který mi udělal různá vyšetření a zjistil, že mám svalovou dystrofii. Pro upřesnění přesného typu jsem podstoupil odebrání svalové tkáně “biopsii„ v Praze Motole. Ze vzorku zjistili, že mám svalovou dystrofii pletencového typu LGMD 2B. Jelikož už jsem nemohl v Anglii déle zůstat, vrátil jsem se v roce 2008 domů, a po dalších lékařských vyšetřeních jsem požádal o invalidní důchod, který mi byl přiznán v plné výši od roku 2009. Navzdory svému omezení jsem chtěl i nadále pracovat a být užitečný a využil jsem nabídku pracovat u stavební firmy jako administrativní a technický pracovník a jako stavební dozor. I v současné době se snažím pracovat dle možností a zdravotního stavu.


Zájmy a záliby : již od 6 do 11 let jsem hrál lední hokej za TJ Loko Trutnov. Od malička jsem rekreačně lyžoval, jezdil na kole, hrál tenis a ping pong. Ve 20 letech jsem začal hrát kulečník, hra se mi postupem času začala hodně líbit. Proto jsem se přihlásil po pěti letech hraní do krajské soutěže, kde jsem hned první rok postoupil do baráže o postup do první ligy. Zde jsem uspěl a hrál první ligu tři roky. Zde jsem dosáhl třetího místa na MČR dvojic a v jednotlivcích jsem byl 16. v republice.
Rád cestuji, hraji příležitostně kulečník, koukám rád na filmy.


V roce 2004 jsem se oženil. Manželství nám vydrželo 5 let.

V současné době žiji se starostlivou přítelkyní ve společné domácnosti společně s naším synkem Filípkem.

 
Můj zdravotní stav v současné době: používám francouzské hole a pro delší trasy trekové hole. Na dlouhé trasy mám nový vozík, který jsem dostal od Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Děkuji za Váš zájem a přečtení až do konce

Vladislav Píďa Mašek